biuro@zapnet.pl

tel.: 62 597 70 83

Zapnet podłącza szkoły w ramach projektu OSE

Już siedem szkół podłączyła firma Zapnet w południowej Wielkopolsce w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), a kolejne sześć podłączeń znajduje się na etapie planowania. Projekt OSE stwarza placówkom szkolnym możliwość dostępu do superszybkiego internetu ze światłowodu.

 

Obecnie tylko 10 proc. szkół w Polsce ma dostęp do internetu o parametrach, które umożliwiają wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych. W placówkach w dużych ośrodkach miejskich ten problem praktycznie nie istnieje, jednak w małych miastach i na wsiach szkoły korzystają z łącz o dużo mniejszej przepustowości. Inwestycje w szybki internet stanowią duże wyzwanie finansowe, któremu zaradzić ma program Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

Rządowy projekt OSE powstał dzięki staraniom i ze środków Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku, a jego operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy. Partnerami natomiast – dostawcy internetu w całej Polsce, którzy oferują szybkie światłowodowe łącza oparte na najnowszych technologiach i spełniają najwyższe standardy jakości.

 

Zapnet należy do tej grupy dostawców. Firma z Odolanowa realizuje zadanie programu OSE na terenie, na którym prowadzi działalność – w południowej Wielkopolsce oraz w północnej części województwa dolnośląskiego. Do tej pory Zapnet podłączył światłowodowy, szybki internet do szkół w Konarzewie, Roszkach, Łąkocinach, Gorzycach Małych oraz w Krotoszynie (w tym mieście trzy placówki). Firma planuje kolejne podłączenia szkół w ramach OSE – w kalendarzu znajduje się sześć inwestycji.

 

Hasło projektu OSE „100 mega na 100-lecie” odwołuje się zarówno do rocznicy odzyskania niepodległości, którą obchodziliśmy w Polsce w ubiegłym roku, jak również do prędkości internetu – mówi Karol Zapart, założyciel i właściciel firmy Zapnet. – Nasze przedsiębiorstwo posiada duże doświadczenie w budowaniu sieci o takiej przepustowości, dlatego przyłączyliśmy się do projektu. Zależało nam również na tym, aby zrobić coś pożytecznego dla naszego regionu. Cieszymy się, że udostępniając internet w kolejnych szkołach, przyczyniamy się do likwidacji problemu cyfrowego wykluczenia edukacyjnego.

 

Więcej informacji o programie OSE znajdziecie na stronie www.ose.gov.pl

Skontaktuj się z nami
62 597 70 83

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com