biuro@zapnet.pl

tel.: 62 597 70 83

Zapnet wybuduje superszybka sieć w powiecie krotoszyńskim

Ponad półtora tysiąca gospodarstw domowych w powiecie krotoszyńskim znajdzie się w zasięgu nowoczesnej sieci dostępu do internetu, którą w ciągu dwóch lat zbuduje firma Zapnet z Odolanowa. Budowa sieci ruszy już wkrótce – 28 października został wyłoniony generalny wykonawca inwestycji.

Sieć Zapnetu powstanie w Krotoszynie oraz 22 miejscowościach położonych wokół Krotoszyna, gdzie ze względu na duże rozproszenie potencjalnych odbiorców usług internetowych inwestycja tego typu na warunkach rynkowych, bez dotacji, była nieopłacalna. Na podstawie szczegółowych analiz technicznych i ekonomicznych specjaliści z firmy Zapnet opracowali jednak projekt wybudowania infrastruktury telekomunikacyjnej, dzięki której ponad 1,6 tysiąca lokali zyska dostęp do nowoczesnej sieci światłowodowej klasy NGA (o prędkości minimum 100 Mb/s i więcej)w technologii FTTH/GPON (światłowód do siedziby każdego odbiorcy).

Ta nowoczesna technologia zapewni swobodny dostęp do zasobów internetu, umożliwi komfortowe pobieranie dużych pakietów oprogramowania, korzystanie z telewizji najnowszej generacji 4K Ultra HD, gier online, telefonii cyfrowej, wideokonferencji itp. – Nasza inwestycja w sieć o takich parametrach ma duże znaczenie społeczne w regionie, gdzie w wielu miejscach do tej pory nie było infrastruktury zapewniającej stały dostęp do internetu – podkreśla Karol Zapart, właściciel firmy Zapnet. – Przeciwdziałać będzie cyfrowemu wykluczeniu, otworzy drogę do korzystania z szerokiego wachlarza usług internetowych, przyczyni się do budowy wspólnoty i otworzy ją na świat.

Całościowa wartość inwestycji, która zostanie zakończona w ciągu dwóch lat, wynosi blisko 5 mln złotych. Na realizację projektu firma Zapnet pozyskała blisko 1,6 mln złotych dotacji, resztę firma z Odolanowa pokryje z własnych środków. 28 października inwestor podpisał umowę z generalnym wykonawcą, firmą Wasco, która odpowiadać będzie za całość inwestycji.

Skontaktuj się z nami
62 597 70 83

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com